Počasí La Digue

Ostrov La Digue, jako ostatně celé Seychelské souostroví, leží v Indickém oceánu jižně od rovníku, což mu zajišťuje příjemné podnebí.

Na La Digue se celoročně nesetkáte s příliš velkými teplotními změnami. Obvykle tu celoročně teploty nepřekročí třicet stupňů celsia, ale ani neklesnou pod dvacet pět stupňů, takže jak se můžete sami přesvědčit, je na celém Seychelském souostroví velmi stabilní počasí, které zajišťuje jistotu příjemně teplých dnů. Nejtepleji zde bývá okolo března, dubna a května, kdy u nás začíná jaro společně s oblevou a s táním ledu a sněhu přichází i spousta srážek, na ostrově La Digue je nejteplejší a nejstálejší počasí v roce. Nejchladněji, kdy teplota klesne průměrně na 26 stupňů, je kolem měsíců září a října.

Pokud se jedná o srážky, je celé Seychelské souostroví velmi deštivé, neboť se nacházíme uprostřed oceánu. Počet srážek je společně s teplotou ovlivněn monzuny, které La Digue zrovna omývají. V období od listopadu do března je počasí na všech Seychelských ostrovech ovlivňováno severozápadními pasáty, které přinášejí teplo a vlhko, takže teploty se pohybují okolo dvaceti šesti až dvaceti sedmi stupni celsia, a jedná se o období s největším počtem srážek. Od května do října jsou zase ostrovy ovlivněné jihovýchodními monzuny, které jsou chladnější a sušší. To znamená mnohem méně srážek a teploty od dvaceti sedmi do dvaceti šesti stupňů.

Ostrov La Digue je společně s celým Seychelským souostrovím položen v Indickém oceánu v místech blízkých rovníku, kde jsou ostrovy chráněny od cyklón, které jinak tyto oblasti sužují, takže se nemusíte bát žádných tornád a hurikánů. Nejhorší co vás zde může potkat, je rozbouřenější moře, během období jihovýchodních monzunů, kdy vane poměrně silný vítr, který moře příliš neuklidní.

Seychelské podnebí je pravým tropickým rájem, tak jak si ho každý Evropan představuje.

Nabídka zájezdů

Fortune Pearl Hotel

Polopenze
8.11.-15.11.2016
15650 Kč

Citymax Hotel Al Barsha

Snídaně
8.11.-15.11.2016
16750 Kč